Brexit za drzwiami? 23 czerwca 2016 referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

PortalHandlowy.com Aktualności Brexit za drzwiami? 23 czerwca 2016 referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Najprawdopodobniej słyszałeś już, że Zjednoczone Królestwo od pewnego czasu rozważa wystąpienie z UE. Właśnie to, czy zostaną w UE lub nie, powinno być ostatecznie zdecydowane 23 czerwca 2016 w referendum dotyczącym pozostania Zjednoczonego Królestwa w UE. Ta okazja na pewno ma wpływ na rynki finansowe, w niniejszym artykule przyjrzymy się więc, jak można wykorzystać tę sytuację podczas handlu.

20-pound-note-1527362-639x425

Jaka jest obecna sytuacja funta?

Ze względu na nerwowość spowodowaną wyjściem z UE funt obecnie znajduje się poniżej zwykłej wartości – w przybliżeniu o 8% (za 12 miesięcy). Wartość funta może być jeszcze niższa wraz ze wzrostem niepewności, czy Wielka Brytania pozostanie w UE.

Sytuacja przy wyjściu Brytyjczyków z UE

Jeśli Wielka Brytania naprawdę odejdzie z UE, to możemy spodziewać się znacznego spadku ceny funta. Przewiduje się, że wartość funta mogłaby spaść o 20%, może i więcej. To oczywiście będzie mieć wpływ na inne podstawowe waluty takie jak euro lub dolar amerykański. Znaczący spadek z pewnością może pojawić się wśród czołowych brytyjskich indeksów (FTSE 100, CBI, …).

Sytuacja, w której Brytyjczycy pozostaną w UE

Odwrotna sytuacja też miałaby wpływ na rynki finansowe. Przewiduje się, że funt miałby swoją wartość pierwotną (obecnie jest o 8% niższy i prawdopodobnie nadal pójdzie w dół), może moglibyśmy spodziewać się nawet niewielkiego wzrostu wartości funta w stosunku do ceny pierwotnej.

Podsumowanie

Te ważne wiadomości fundamentalne nie zdarzają się często, polecam więc skorzystać z tej wiedzy podczas handlu, ponieważ obojętne jest, czy Brytyjczycy zdecydują się opuścić UE albo też nie, na pewno będzie miało to duży wpływ na rynek. W obu przypadkach ta sytuacja jest wspaniałym momentem, możesz handlować i wykorzystać ją na swoją korzyść. Przewiduje się, że podczas wyjścia Brytyjczyków z UE, funt w perspektywie krótkoterminowej miałby negatywny wpływ na brytyjską gospodarkę i handel, ale w perspektywie długoterminowej powinno to być dla nich korzystne. Tę prognozę podaje również brytyjska firma PriceWaterhouseCoopers, która twierdzi, iż w przypadku wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE w następnej dekadzie brytyjska gospodarka rosłaby szybciej, niż gdyby pozostała w UE i w pierwszych latach po odejściu wynagrodziłaby poniesione straty.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com