Czym są opcje binarne?

PortalHandlowy.com Poradnik Czym są opcje binarne?

co-jsou-to-binarni-opce

Opcje binarne są narzędziem finansowym, którym możemy handlować online za pośrednictwem webowej lub mobilnej platformy. Handlowiec zarabia na poprawnej predykcji, stara się przewidzieć czy wartość opcji binarnej wzrośnie czy spadnie.

 

 

Aktywa podstawowe są to: surowce (złoto, ropę, srebro…), pary walutowe, indeksy lub akcje znanych spółek. Opcje binarne znane są przede wszystkim dzięki swojej prostocie (decydujesz jedynie o tym czy postawisz na spadek czy na wzrost ceny) i małemu ryzyku. Nie musisz instalować żadnego software żeby handlować opcjami binarnymi. Dzieje się tak ponieważ handel odbywa się na platformach online (aby połączyć się z taką platformą, potrzebne Ci jest tylko połączenie internetowe). Przy handlu opcjami binarnymi handlowiec dokładnie wie, ile może zarobić (z góry znana kwota) i ile może stracić jeszcze przed stworzeniem transakcji. Do jednej transakcji możesz zainwestować od 10$ do 1000$.

Handel w praktyce

Najbardziej znanym gatunkiem opcji binarnych są tak zwane opcje High (W górę) / Low (W dół). Więcej na temat rodzajów opcji binarnych znajdziesz w oddzielnym artykule „Rodzaje opcji binarnych„. Teraz wam pokaże prosty przykład transakcji opcji binarnych, gdzie opiszę szczegółowo wszystkie kroki, które należy wykonać przed zamknięciem transakcji. W przykładzie używam platformy brokera TopOption.

czym-są-opcje-binarne

1. Wybierz aktywo podstawowe, którym chcesz handlować. Do wyboru są: dziesiątki par walutowych (EUR/USD, AUD/USD, GBP/CAD…), akcje (McDonald’s, FB, Lukoil…), surowce (Złoto, srebro, kawa…), indeksy (NASDAQ, ASX, MIB…) – w sumie do wyboru jest ponad 180 podstawowych aktyw.

2. Zadecyduj jaką kwotę chcesz zainwestować do danej transakcji . Najniższa kwota u zwykłych opcji waha się między 10$ a 1000$.

3. Wybierz czas ekspiracji Twojej opcji. W chwili kiedy wygaśnie dowiesz się czy transakcja została zakończona sukcesem czy niepowodzeniem. Możesz także wybrać opcje, u której uzyskasz wynik już w 60 sekund (nie są one polecane ponieważ trudno jest przewidzieć rozwój ceny w tak krótkim czasie) lub opcje z kilkudniowym czasem ekspiracji. Najczęściej handluje się opcjami, które wygasają w przeciągu 10 lub 15 minut.

4. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest wybór kierunku w którym opcja się porusza. Jeżeli myślisz, że wartość opcji (na przykład złota) wzrośnie, wybierz kierunek w górę. W odwrotnym wypadku wybierz kierunek w dół. Nie zawsze można łatwo przewidzieć kierunek , dlatego zalecamy używanie tzw. strategii binarnych. Znacząco pomogą Ci zwiększyć szanse na stworzenie zyskownych transakcji.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com