FreeStockCharts – Analiza techniczna

PortalHandlowy.com Poradnik FreeStockCharts – Analiza techniczna

Jak na pewno wiesz, większość brokerów pokazuje wykres tylko z kilku ostatnich godzin lub nawet minut. Z takiego wykresu prawie nie można wyczytać jaki jest trend, ani innych ważnych informacji, które pomogłyby Ci jak najlepiej przewidzieć zachowanie rynku. Tym problemem zajmuje się dużo platform. Przygotowałem dla Ciebie recenzję jednej z najbardziej używanym platform. Oferuje ona dużo zaawansowanych funkcji i niesamowitą prędkość. Ta platforma znana jest pod nazwą FreeStockCharts.

Codziennie jest używana przez setki tysięcy handlowców. Teraz także my zobaczymy jak łatwe jest korzystanie z niej! Wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej, dlatego nie musisz instalować żadnego dodatkowego software. Kliknij tylko na Start FreeStockCharts. Jeżeli nie masz zainstalowanej najnowszej wtyczki Silverlight od Microsoft, zostanie Ci zaproponowana jej aktualizacja. To już wszystko co musisz zrobić. Dalej zostaniesz przekierowany na platformę handlową, gdzie pojawi się domyślny wykres, który będzie wyglądał mniej więcej tak jak na obrazku poniżej.
freestockcharts

Jeżeli chcesz zobaczyć rozwój innego aktywa niż oferuje Ci menu, po prostu kliknij na nazwę wykresu – w naszym przykładzie VRTX i zmień symbol (change symbol). Taki sam efekt możesz osiągnąć klikając na wykres, gdzie możesz od razu zacząć pisać symbole spółki lub całą jej nazwę. Niedaleko tej ikony znajduje się przycisk Add indicator, pod którym ukryte jest menu zawierające mnóstwo wskaźników technicznych jak na przykład: ADX, ATR, Bollinger Bands, CCI, MACD, Moving Average, RSI, Pivot Points i dużo innych. Za pomocą trzeciego przycisku nad wykresem możesz wybierać z szerokiej gamy czasowych okresów (minutowe, godzinowe, tygodniowe, roczne…). Do ustawień graficznych jakimi są kolor wykresów, kolor tła i wskaźników posłużą ustawienia (Settings). W przykładzie pod tym akapitem wybraliśmy spółkę Facebook i dodaliśmy wykresy – 10 minutowy, 30 minutowy i tygodniowy. Do tygodniowego wykresu dodaliśmy także indykator MACD (MACD jest wskaźnikiem trendowym, który śledzi zbieżność i rozbieżność średniej ruchomej).
Strona internetowa platformy online służącej do analizy technicznej Freestockcharts.com

free-stock-charts
 

FreeStockCharts – Zalety

potvrzeni   Możesz używać kilku wykresów jednocześnie (minutowe, godzinowe…)

potvrzeni   Rejestracja jest wymagana tylko wtedy, kiedy chcesz stworzyć własny szablon lub powiadomienie.

potvrzeni   Po odświeżeniu strony pojawią się wykresy ustawione w ciągu ostatniej wizyty

potvrzeni   Duża ilość wskaźników i możliwość edycji ustawień graficznych wykresu.

Wady:

krizek   W darmowej wersji pojawia się banner reklamowy po prawej stronie.

 

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com