Idealny kapitał inwestycyjny

PortalHandlowy.com Poradnik Idealny kapitał inwestycyjny

kapital-pro-obchodovani

Rozpoczynasz inwestowanie w opcje binarne i zastanawiasz się nad idealnym kapitałem?
Doradzimy Ci jakie są wady i zalety odpowiedniego kapitału inwestycyjnego.

 
 
 

Minimalny depozyt w przypadku większości brokerów oscyluje w granicach 100-200$. Te stosunkowo niskie kwoty otwierają możliwości dla dużo większej grupy ludzi, która jest zainteresowana handlem opcjami binarnymi. Minimalna kwota depozytu jednak nie musi być optymalna jeśli chcesz handlować w sposób odpowiedzialny. Jak to w życiu bywa, wszystko ma swoje wady i zalety, które postaramy się w tym artykule naświetlić.

Zalety

  • Ryzyko utraty tylko minimalnego depozytu

Wady

  • Nie dotrzymujesz money management (zarządzanie kapitałem), co może być kluczem w Twojej strategii
  • Możesz czuć presję (z tego ile jeszcze możesz otworzyć pozycji)
  • Możesz dokonać tylko określonej ilości zleceń

 

Biorąc pod uwagę, że klasyczne zlecenie można w przypadku większości brokerów otworzyć przy minimalnej inwestycji 10$, to w przypadku minimalnego depozytu inwestujesz na początku 10% z Twojego całego kapitału. Tak duża procentowa inwestycja może okazać się problemem, zwłaszcza jeśli kilka pierwszych transakcji nie zakończy się pomyślnie. Istnieje naprawdę bardzo mała szansa, że wszystkie początkowe transakcje się nie powiodą, jednak nawet jeśli na początku przegrasz 2-3, to zaczynasz czuć pewien rodzaj presji i zaczynasz się za bardzo zastanawiać czy zawrzeć transakcję, czy nie.

Zalecenia końcowe

Jeśli zaczynasz handlować opcjami binarnymi i chcesz zainwestować tylko minimalny kapitał, polecam wypróbować tzw. próbne transakcje. Co mam na myśli? Mam na myśli, żeby otworzyć na przykład MetaTrader albo freestockcharts i spróbować, w którym momencie otworzyłbyś pozycje i ile spośród nich byłoby udanych. Handel z początkowym depozytem może być równie odpowiedni jak z którymkolwiek innym, oprócz tego, że na początku nie dotrzymujesz money managentu, więc jeśli masz bardzo ograniczone środki, to możesz wybrać właśnie tę drogę.

W przeciwieństwie do tego, jeśli zaczniesz handlować na przykład z 250$, to do każdej transakcji inwestujesz 4% Twojego kapitału i tym samym znacząco eliminujesz utratę Twojego depozytu z powodu zwykłego pecha.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com