Kiedy handlować opcjami binarnymi

PortalHandlowy.com Poradnik Kiedy handlować opcjami binarnymi

cas-binarni-opce

Wiesz kiedy otwierają się giełdy na całym świecie? Uważaj na powiększone wahania w ciągu dnia.

 

Jednym z najważniejszych aspektów, na który przy handlu opcjami powinniśmy zwrócić uwagę jest czas handlu. Większość brokerów oferuje możliwość handlowania 24 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu. Czasami można spotkać brokera, który umożliwia nam handel nawet podczas weekendu, ale tylko niektórych aktywa. W ciągu dnia (Po – Pt) otwierają i zamykają się giełdy w różnych miejscach i czasie co powoduje zmiany w liczbie obecnie handlujących uczestników rynku. Przez te zmiany dochodzi do wahań wartości aktyw (wahania rynku). Największe zmiany odbywają się tuż przed otwarciem nowej giełdy jak również chwilę po jej otwarciu. W tym czasie lepszym jest poprostu nie handlować, dlatego że nawet przy użyciu dobrej strategii zmienność rynku może być na tyle duża by spowodowała niepowodzenie. (Najbardziej kryzysowy czas jest mniej więcej 15 minut przed otwarciem nowej giełdy i 30 minut po jej otwarciu). Najpierw otwierana jest giełda w Sydney, po dwóch godzinach dochodzi Tokio a następnie Londyn i New York.

Otwarcie/zamknięcie giełdy Nasz czas (PL)
Sydney otwarcie 23:00
Sydney zamknięcie 7:00
Tokio otwarcie 1:00
Tokio zamknięcie 9:00
Londyn otwarcie 9:00
Londyn zamknięcie 17:00
New York otwarcie 14:00
New York zamknięcie 22:00

Jak można zobaczyć, to w dniach handlowych możemy się często dostać do sytuacji, kiedy otwartych jest więcej giełd, co możemy wykorzystać na naszą korzyść w handlu. Uważaj jednak na czas u nas i u brokera, u którego handlujesz, dlatego, że prawdopodobnie te wartości będą się różnić. TopOption na swojej głównej stronie www.topoption.com/?lang=pl zamieszcza czas na jego platformie w prawym górnym rogu. Aktualnie ten czas różni się od naszego o jedną godzinę. Jeżeli handlujesz u innego brokera, poszukaj tej informacji na stronie internetowej brokera. Polska znajduje się w strefie czasowej GMT +1, ale od 29. marca zostanie zmieniona na GMT +2.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com