MetaTrader 4 – Używanie

PortalHandlowy.com Poradnik MetaTrader 4 – Używanie

metatrader4

W tym artykule dowiesz się, jak za darmo ściągnąć MetaTrader 4 i jak go poprawnie używać.

 

 
Meta Trader jest tak samo jak FreestockChars bardzo popularnym analitycznym narzędziem. W tym artykule znajdziesz opis podstawowych funkcji, ustawienia oraz sposób założenia konta potrzebnego do używania MetaTrader 4.

MetaTrader 4 – Założenie konta

Zanim będziesz mógł z Meta Traderu 4 w pełni korzystać, konieczne jest założenie konta – realnego lub testowego. Tego możesz dokonać na przykład u foreksowego brokera Markets.com

Konto testowe możesz za darmo otworzyć na adresie Markets.com. Kliknij na rachunki transakcyjne i wybierz „otwórz rachunek demo”. Następnie uzupełnij wymagane informacje i po zakończeniu rejestracji kliknij na „ściągnij MetaTrader 4. Po ściągnięciu i instalacji softwaru zaloguj się za pomocą danych, które uzyskałeś przy rejestracji (nazwa użytkownika i hasło). Jako serwer wybierzemy Nantius-Practice, który powinien być ustawiony jak domyślny. W przypadku gdy nie będzie widoczny lub po prostu nie zadziała wpisz do pola adres serwera: Markets.com-Practice. Po uzupełnieniu tych danych MetaTrader jest przygotowany i możesz w pełni korzystać z wszystkich usług i funkcji które to narzędzie oferuje.

Podstawy używania Metatraderu

Najpierw wybierzemy aktywo u którego chcemy obserwować zmiany cen. Tego wyboru możemy dokonać dwoma sposobami. Pierwszy sposób: kliknij na przycisk Plik – Nowy wykres i tutaj wybierz aktywo z menu. Taki sam efekt uzyskasz jeżeli klikniesz na przycisk plus, znajdujący się po lewej stronie na górnym panelu. Po dokonaniu wyboru aktywa musimy wybrać jeszcze jego timeframe (rama czasowa). Jeśli wybierzemy na przykład H1, to jedna świeca na wykresie będzie odpowiadała rozwojowi rynku w ciągu jednej godziny. Wybór ramy czasowej znajdziesz w górnym panelu tuż nad naszym wykresem (M1,M5,M15,M30,H1…). W zakładce wykresy możesz wybrać rodzaj wykresu, do wyboru są: słupkowy, świecowy, liniowy. Ja zazwyczaj używam wykresu świecowego oraz kilka indykatorów, które pomagają mi oszacować zmiany cen na rynku.

opcje-binarne-strategie

Dodawanie indykatorów

Do wykresów, które mamy w MetaTraderu 4 otwarte możemy dodawać różne indykatory i oscylatory, które są jedną z głównych części analizy technicznej. Znajdziemy je w panelu po lewej stronie pod nazwą wskaźniki. Do wyboru mamy naprawdę szeroką gamę trendowych i oscylacyjnych wskaźników, które możemy do wykresu dodać podwójnym kliknięciem na ich nazwę i potwierdzeniem za pomocą przycisku OK.

Zaawansowane funkcje programu MetaTrader 4

Mimo standardowego ustawienia różnych kolorów u pojedynczych indykatorów lub części wykresów MetaTrader 4 oferuje inne interesujące rozszerzenia. Jednym z nich są tzw. alarmy, które mogą Cię powiadomić po upływie danego czasu lub jeżeli wartość opcji przekroczy ustawioną wartość. Mimo bardzo popularnego alarmu warto wspomnieć jeszcze o możliwości stworzenia własnego szablonu lub zastosowania szablonu pobranego z Internetu. W ten sposób możesz zaoszczędzić trochę czasu i ominiesz ponowne i nudne stwarzanie podobnego wykresu.

  • Last modification: Październik 18, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com