Opcje Binarne – strategia oscilator stochastyczny

PortalHandlowy.com Poradnik Opcje Binarne – strategia oscilator stochastyczny

binarni-opce-strategie-stochastic

Za pomocą przykładu poniżej nauczymy Cie prostej strategii do handlu opcjami binarnymi. Polega ona tylko na użyciu oscylatora stochastycznego.

 
 

Oscylator stochastyczny pokazuje nam, kiedy rynek ma tendencje do obrotu. Jego krzywa rusza się pomiędzy dwoma liniami 0-100%. Ma także dokładnie ustawione 2 poziome linie, które zamieszczone są na wartościach 80 (linia zielona) i 30 (linia czerwona). W tym artykule nie będziemy opowiadać dużo o teorii i od razu przejdziemy do praktyki. Pokaże Ci strategię, której używam odnosząc przy tym sukces.

 

Dodanie oscylatora stochastycznego do wykresu

Najpierw wybierzemy usługe lub aplikacje służacą do analizy technicznej. Ja wybrałem darmową usługę on-line freestockcharts. Na tej platformie stworzymy sobie wykres jakiegoś aktywa, ja wybrałem klasykę – parę walutową EUR/USD. Zmienimy timeframe (odczynek czasu) na 5 minut i dodamy oscylator stochastyczny. Teraz mamy oscylator stochastyczny złożony z dwóch krzywych pod wykresem z historią ceny pary walutowej EUR/USD. My będziemy używać tylko pierwszej z nich a tę drugą %D 5 poprostu usuniemy (klikamy lewym przyciskiem myszy na nazwe i wybieramy remove). Teraz nasz wykres powinien wyglądać tak jak na obrazku poniżiej (bez krzywych pionowych).

stochastic

Strategia z oscylatorem stochastycznym

Wykres mamy ustawiony, dzięki czemu możemy przejść od razu do strategii z oscylatorem stochastycznym. W tej chwili czekamy na moment, kiedy krzywa dostanie się na wartość 80 (zielona pozioma linia) lub pod wartość 20 (czerwona pozioma linia). Przy stworzaniu transakcji zawsze wybierałem pięciominutowy czas ekspiracji (każda ze świec oznacza jedną minutę, zawsze trzeba odliczyć 5 świec do zamknięcia transakcji). Pozycje otwierałem tylko w pierwszym przypadku, kiedy dostali się poza pasmo, ale napewno możesz spróbować własnych wariantów. W tym przypadku stworzenie transakcji określone jest za pomocą długiej pionowej linii i na podstawie jej koloru poznajemy czy transkakcja była zakończona sukcesem czy nie. Zielona linia oznacza transakcję z zyskiem a czerwona stratę. Jak możesz zobaczyć na obrazku, stworzyłem cztery transakcje (3 zyskowne i 1 stratną). Według tego wykresu moja miara sukcesu wynosi 75%. Jest to mała liczba transakcji, dlatego warto porządnie przetestować strategię zanim zaczniesz używać jej w handlu realnymi pieniędzmi.

Łączna zasada – Kiedy się zastanawiać nad zakupem/sprzedażą

Wartość na oscylatorze stochastycznym dostała się nad wartość 80. W tej sytuacji zastanawiamy się nad zakupem opcji Put. Wychodzimy z założenia, że cena pójdzie w dół.
Wartość na oscylatorze stochastycznym dostała się pod wartość 20. W tej sytuacji zastanawiamy się nad zakupem opcji Call. Wychodzimy z założenia, że cena pójdzie w górę.

Zalecenia

Zalecam najpierw przetestować strategię tylko na wykresach, dlatego że łatwo poznasz, czy transakcja odniosła sukces. Dopiero po upewnieniu się że tak jest zacząć handlować realnymy pieniędzmy. Tego indykatora nie warto używać kiedy rynek znajduje się w trendzie, w takiej sytuacji powinieneś użyć przynajmniej jednego kolejnego wskaźnika. Jeżeli w wykresie znajdują się świece z długim ciałem – jest to dobre zjawisko – dla nas łatwiej przewidzieć kolejny ruch ceny.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com