Opcje binarne strategie

PortalHandlowy.com Opcje binarne strategie

Każdy handlowiec ma dokładnie 50% szans na stworzenie sukcesywnej transakcji, dlatego, że przy handlu klasycznymi opcjami binarnymi możemy jedynie przewidywać czy wartość opcji spadnie czy będzie wzrastać. Z jednej transakcji uzyskujemy zysk w wysokości 80-85% inwestycji. Jest to niewystarczające by znaleźć się na plusie w końcowym rozrachunku przy 50% szansach. Jeżeli do tej sprawy podchodzisz na poważnie i chcesz długoterminowo zarabiać, powinieneś zastanowić się nad użyciem tzw. strategii binarnej. Taka strategia pomoże Ci znacznie powiększyć miarę sukcesu. Powinieneś też wiedzieć, że oprócz pieniędzy będziesz musiał zainwestować swój czas, żeby zbudować indywidualny plan handlowy. Strategie binarne zawierają zazwyczaj 2 rodzaje analiz: analizę techniczną lub fundamentalną. W niektórych przypadkach możemy spotkać się z kombinacją wyżej wymienionych analiz.
Przejdź na nową otwartą Akademię z konkretnymi strategiami opcji binarnych (zalecane dla użytkowników, którzy zakończyli przewodnik opcji binarnych)

Analiza techniczna

Analiza techniczna nazywana też analizą wykresów polega na przewidywaniu zmian cen opcji na podstawie jakiegoś powtarzającego się wzorca. Do znalezienia tego wzorca służą różne wskaźniki i oscylatory (Stochastic, RSI, MACD i inne). Niektórzy brokerzy oferują narzędzia do analizy technicznej w ramach swojej platformy (Pro Option albo wybór pro), ale jeżeli szukasz usługi, która będzie bezpłatna i nie chcesz korzystać z systemu brokera, polecamy FreeStockCharts lub MetaTrader4. Podgląd systemu MT4 – pięcio-minutowy wykres.

opcje-binarne-strategie

Analiza fundamentalna

Drugim rodzajem strategii binarnych jest tzw. analiza fundamentalna. Ta metoda skupia się wyłącznie na statystykach i zmianach ekonomicznych, które z największym prawdopodobieństwem będą miały wpływ na wartość opcji. Jedną z najważniejszych zmian ekonomicznych był kryzys światowy w 2008 roku, w którym inwestorzy mieli niesamowitą szansę na zysk, zakładając spadek ceny akcji publicznych papierów wartościowych ważnych spółek, banków i funduszy inwestycyjnych. W mniejszej ilości, codziennie, publikowane są setki wskaźników ekonomicznych (na przykład bezrobocie w kraju, inflacja itd.) . Wszystkie zmiany ekonomiczne są notowane w kalendarzach ekonomicznych, w których można znaleźć, jaki efekt będą prawdopodobnie miały na podstawowe aktywa, czas ich nadania i kierunek ich prawdopodobnego ruchu. Kalendarzy ekonomicznych w Internecie można znaleźć wiele, jeden oferuje nawet, za darmo, broker TopOption (znajdziesz go w dolnym menu pod kategorią „centrum źródeł”).

Jaki kapitał jest mi potrzebny, żeby zacząć handel opcjami binarnymi?

Pierwsze dwa rodzaje strategii binarnych służą do prognozowania ceny, kolejna strategia jest bardziej kwestią poprawnego Money Managementu. Sprawny MM pomoże Ci utrzymać kapitał pod kontrolą, tak żeby uzyskać z niego maksymalny zysk. Ogólnie nie jest zalecane inwestowanie do jednej transakcji więcej niż 4% Twojego całkowitego kapitału . Money Management często zostaje zaniedbany, ale jest tak samo ważny jak każda inna strategia, która pomoże Ci przewidzieć cenę.

Pokażmy to sobie na przykładzie, w którym założysz konto u brokera, który oferuje otwarcie transakcji od 10$ i wpłacisz tylko minimalny depozyt o wysokości 100$. W takim wypadku do Twojej pierwszej transakcji zainwestujesz całych 10% wartości swojego konta. Teoretycznie masz dosyć środków, żeby założyć tylko 10 transakcji. Prawdopodobieństwo, że wszystkie zakończą się bez zysku jest małe, ale nawet jeżeli tylko parę inwestycji będzie bez sukcesu (zwłaszcza na początku Twojej przygody z opcjami binarnymi), może to mieć duży wpływ na Twoją psychikę. Następnie zaczniesz mieć wątpliwości co do Twojej strategii binarnej, która tak naprawdę, w skali dłuższego czasu, może okazać się naprawdę dobrą strategią.

Testowanie strategii binarnych

Handel środkami realnymi bez przetestowanej strategii binarnej jest bardzo ryzykowny. Ważne jest żeby każdy inwestor wchodził na realny rynek dobrze przygotowany. Jednym ze sposobów, jak się przygotować jest użycie konta demo. Jest to konto testowe, które działa dokładnie tak samo jak konto realne. Jedyną różnicą jest brak ryzyka utraty realnych środków. Konto demo według mojej opinii jest do testowania strategii binarnych najlepszym rozwiązaniem. Staraj się starannie trzymać swojej strategii, tak samo jak przy handlu realnymi pieniędzmi (nawet jeżeli nimi nie handlujesz).

Drugim sposobem jak przetestować swoje strategie binarne, jest włączenie na przykład MetaTraderu 4. Każdą transakcję zapisz w Excelu lub na papierze. Następnie sprawdź czy wartość opcji pójdzie w kierunku, który wybrałeś. Wynik transakcji znowu zanotuj. W ten sposób zrób jak najwięcej transakcji i następnie policz całkowity sukces tej strategii.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com