Parabolic SAR indykator

PortalHandlowy.com Poradnik Parabolic SAR indykator

indikator-SAR

W tym artykule poznacie podstawowe informacje dotyczące parabolicznego wskaźnika SAR i jego użycia przy handlu opcjami binarnymi.

 
 

Indykator Parabolic SAR bardzo często używany jest przy definiowaniu tak zwanego stop lossu (najwyższa możliwa strata) w foreksie. Dla handlowca, który handluje opcjami binarnymi ten wskaźnik jest też bardzo przydatny, ponieważ pomaga przewidzieć poziom zmiany trendu i pokazuje jego ogólny kierunek. Indykator SAR jest przedstawiony za pomocą kropek. Skrót SAR pochodzi z angielskiego Stop-And-Reverse. Kropki w wykresie znajdziemy zawsze nad lub pod wartością kursu wybranego aktywa.

Jeżeli kropki znajdują się pod wartością aktywa, chodzi o sygnał byka i trend prawdopodobnie będzie kontynuował w kierunku do góry. Odwrotnie, jeżeli kropki znajdują się nad wartością aktywa, spotykamy się z sygnałem niedźwiedzia i prawdopodobnie możemy oczekiwać spadku trendu. Pojedyncze kropki mogą często przypominać parabolę, stąd też pochodzi nazwa indykatora – „Parabolic”. Przykład poniżej przejęty jest z online usługi Freestockcharts, o której możesz przeczytać w artykule FreeStockCharts – analiza techniczna.

parabolic-SAR

Najpierw wybierzemy aktywo którym chcemy handlować (W tym wypadku MSFT) oraz 5 minutowy wykres (M5). Przy wyborze 5 minutowego wykresu każda z świec zastępuje 5 minut ruchu aktywa na rynku. Później już tylko dodamy indykator SAR , który zostawimy na domyślnych wartościach (AF increase: 0.02, AF Max 0.20). Po dodaniu wskaźnika pojawią się od razu kropki nad i pod kursem aktywa. Jeżeli pojawią się kropki pod świecami, wychodzimy z założenia, że wartość aktywa wzrośnie i zastanawiamy się nad zakupem opcji w górę (Call). W przeciwnym wypadku zakładamy spadek wartości i rozmyślamy nad sprzedaniem opcji – w dół (Put).

Użycie parabolicznego wskaźnika SAR

Zalecamy używać indykator SAR w kombinacji z przynajmniej jeszcze jednym wskaźnikiem zatwierdzającym a czas wygaśnięcia ustawiać koło 25 minut. Osobiście przy handlu z parabolicznym SAR wskaźnikiem nie handluję od razu po tym jak zmieni się trend (SAR przesunie się z góry na dół lub odwrotnie), ale czekam zanim 2 świece obrócą się w odwrotnym kierunku i dopiero wtedy zastanawiam się czy otworzyć transakcję. Główną podstawą do tych działań jest to, że trend ma tendencję wracać do pierwotnego kierunku.

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com