Rodzaje opcji binarnych

PortalHandlowy.com Poradnik Rodzaje opcji binarnych

Opcje High/Low i Call/Put

Ten rodzaj opcji jest podstawowym rodzajem handlu opcjami binarnymi. Stworzenie takiej transakcji jest bardzo proste. Jedynym Twoim zadaniem jest zdecydować czy wartość aktywa podstawowego będzie w czasie ekspiracji niższa czy wyższa. Całą sytuację możemy sobie pokazać na przykładzie, kiedy kupimy opcję EUR/USD (w tym przypadku wybieram, że wartość opcji wzrośnie), u której aktualna cena jest ustawiona na 1.15982. Zakładam, że wartość tej opcji będzie za 25 minut i 22 sekund wyższa niż jest teraz. W przypadku, kiedy wartość wzrośnie nawet tylko na 1.15983, transakcja jest udana i dostaję pewną kwotę (75-85%). W przeciwnym razie tracę całą kwotę, którą do transakcji inwestowałem. Opcje High/Low są dzięki niskiemu ryzyku i łatwości najbardziej popularnym rodzajem opcji.

  • Nazwy używane w platformach handlowych: Call/Put, Up/Down, W górę/W dół
  • Zyski: 70-85%
  • Ryzyko: Najniższe (w porównaniu do pozostałych rodzajów opcji)

 
w-gore-w-dol

 

Touch / No Touch

W handlu opcjami Touch/No touch staramy się przewidywać czy wartość opcji dotknie się (Touch) lub nie dotknie (No Touch) ustalonej granicy do pewnego czasu.

U opcji Touch mamy znowu do wyboru kierunki w górę lub w dół. Jeżeli wybierzemy kierunek w górę, to wychodzimy z założenia, ze wartość opcji osiągnie i przekroczy górną granicę pasma. Przy wyborze kierunku w dół, że dostanie się pod dolną granicę. Zaletą opcji Touch jest, że jeżeli wartość opcji dostanie się przynajmniej raz pod dolną granicę pasma, transakcja zostanie automatycznie zakończona sukcesem i nie musisz czekać do jej ekspiracji.

Przy wyborze opcji No touch, także mamy do wybory kierunki w dół i w górę. Jeśli wybierzemy kierunek w górę, to zakładamy, że cena nie przekroczy górnej granicy pasma i odwrotnie w przypadku kiedy wybierzemy kierunek w dół. U opcji No Touch musimy czekać do wygaśnięcia. Może zdarzyć się, że transakcja zostanie zakończona wcześniej, kiedy wybierzemy kierunek w dół i cena przekroczy dolną granicę lub odwrotnie – wybraliśmy kierunek w górę i cena przekroczyła górną granicę.

 

  • Nazwy używane w platformach handlowych: Touch / No Touch, Above / Below
  • Zyski: 70%
  • Ryzyko: Wysokie

 

touch-no-touch-1

One Touch

Opcje One Touch są praktycznie identyczne jak opcje Touch. Jedyną różnicą jest granica, ta jest ustawiona bardzo daleko od aktualnej wartości opcji. Zyski z transakcji OneTouch są bardzo wysokie – nawet do 550% z jednej transakcji. Ten rodzaj handlu jest jednak bardzo ryzykowny z powodu odległości granic od aktualnej wartości opcji.

  • Zyski: 250%-550%
  • Ryzyko: Bardzo wysokie

 

one-touch

Opcje minutowe

Jest to rodzaj opcji bardzo podobny do opcji HIGH/LOW. Jedyną różnicą jest to, że wynik poznamy w ciągu od 1, 2 do 5 minut od zakupu/sprzedaży opcji. Jest to najszybszy sposób handlu opcjami binarnymi..

  • Last modification: Październik 16, 2016

Autor: Michal

Przed 4 laty po raz pierwszy zacząłem handlować na giełdzie, interesowałem się wtedy przede wszystkim handlem akcji i forex. U owych dwóch narzędzi finansowych wytrzymałem mniej więcej dwa lata, potem przeszedłem na nowość w owym czasie, którą był handel opcjami binarnymi. Handel ten na tyle mnie zaciekawił, że zacząłem aktywnie się nim interesować każdy dzień. Po 4 latach na rynku zdecydowałem się podzielić z innymi ludźmi zyskanymi doświadczeniami i praktyką, stworzyłem więc PortalHandlowy.com.

Handluj u najbardziej popularnego brokera IQ Option

Zacznij handlować
(Usługa CFD. 76% traci pieniądze)
Copyright PortalHandlowy.com 2016 | Template: Theme in Progress | Portal works on: Wordpress | Many thanks also to Ballicons | Designcontest | Freepik.com